W naszym sklepie możecie znaleźć wiele naszywek dedykowanych w dużej mierze dla służb mundurowych. Emblematy, imienniki, dystynkcje wojskowe i nie tylko. Naszywki posiadają różne rodzaje zaczepień. Do najpopularniejszych należą oczywiście rzepy. Jak z kolei działa termonaszywka i w jaki sposób możemy ją zaaplikować na materiał?
Naszywki na rzepy czy termonaszywki?
Termonaszywki nie różnią się w sumie niczym szczególnym od tradycyjnych naszywek na rzepy. Ich wygląd pozostaje z pewnością niezmienny. To samo tyczy się materiału. Jedyną różnicą pozostaje podszycie i sposób w jaki są one przyczepione do materiału. Wybór jest zatem dowolny. Termonaszywki po upływie określonego czasu z pewnością trzymają się o wiele mocniej od tradycyjnych, czyli bardziej popularnych rozwiązań na rzepę. W Barnabee.pl znajdziecie wiele ciekawych opcji. Sprawdźmy jak działa termonaszywka i jak ją aplikować, aby mocno trzymała się danego materiału.
Naprasowanki i termo-aplikacje dla naszywek - wszystko co potrzebne
Przy aplikacji termonaszywek istotne jest zaopatrzenie się w kilka rzeczy. Przede wszystkim będziemy potrzebować koszulki, na którą będziemy aplikować naszywkę. Następnie - żelazko, igłę i nici oraz bawełnianą szmatkę. Zabierzmy się do działania. Krok po kroku dla aplikacji termonaszywki:
- Sprawdź czy termonaszywka posiada na spodzie folie zabezpieczająca. Jeżeli tak, to ją zdejmij.
- Przyłóż termonaszywkę do materiału przeznaczonego do aplikacji (koszulka, kurtka itp.) i przyszyj ją w dwóch miejscach, aby się nie przemieszczała podczas kolejnego kroku. Przyszycie igłą i nitką jest opcjonalne, ponieważ bez tego rozwiązania również można przyprasować naszywkę, jednak mniej precyzyjnie.
- Odwróć koszulkę materiałem do góry.
- Przyszytą naszywkę przykryj bawełnianą szmatką
- Żelazko powinno być rozgrzane na około 135 stopni. Jest to jednak zależne od materiału koszulki czy kurtki, na której aplikujemy termonaszywkę. Warto o tym pamiętać, ponieważ niektóre materiały mogą mieć mniejszą wytrzymałość na ciepło.
- Upewniony możesz rozpocząć termo-aplikację naszywki do fragmentu ubrania. Wystarczy przycisnąć lekko żelazko do bawełnianej szmatki, a następnie przez około 25 sekund wykonywać ruchy typowe dla prasowania.
Warto wiedzieć: Naszywki zaraz po termo-aplikacji nie są jeszcze w pełni zdatne do użytku. Pełna odporność zostaje osiągnięta po upływie 48h. Na ten czas należy uniknąć przede wszystkim prania.
Podsumowując, termo-aplikacja naszywki to wyjątkowo proste działanie, które pozwoli Ci na utrzymanie mocnej przyczepności do materiału. Pamiętajmy o zasadach jakie obowiązują podczas aplikacji, a wszystko pójdzie po Waszej myśli. Powodzenia!